МОНГОЛ УЛСЫН ИХ ХУРЛЫН 2012 ОНЫ СОНГУУЛИЙН ТОЙРГИЙН ХОРООНЫ БҮРЭЛДЭХҮҮН

ХэвлэхPDF Татаж авах

Д/д

Нэр, эцэг (эх)-ийн нэр

Эрхэлж буй ажил, албан тушаал

Тойргийн хороонд эрхлэх ажил

1 ДҮГЭЭР ТОЙРОГ /Архангай аймаг/

1

1

Хүрэлчулуун

Чилхаажавын

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

2

2

Ариунжаргал

Даваадоржийн

Аймгийн Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

3

3

Самдан

Цагааны

Аймгийн Статистикийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

4

4

Гончиг

Дашдэндэвийн

Аймгийн Тээвэр оношилгоо, хяналт зохицуулалтын албаны дарга

Гишүүн

5

5

Мээпам

Батсуурийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

6

6

Цэвэгдорж

Нацагдоржийн

Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын дарга

Гишүүн

7

7

Отгонбилэг

Доржданы

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтэст улсын бүртгэгч

Гишүүн

8

8

Эрдэнэбазар

Санжаагийн

Аймгийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга

Гишүүн

9

9

Буяннэмэх

Баатарын

Аймгийн ИТХ-ын ахлах мэргэжилтэн

Гишүүн

10

10

Лхагвасүрэн

Баасангийн

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

11

11

Нарангэрэл

Содовын

Аймгийн Боловсрол, соёлын газрын мэргэжилтэн

Гишүүн

2 ДУГААР ТОЙРОГ /Баян-Өлгий аймаг/

12

1

Даримхан

Абилханы

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Дарга

13

2

Бекен

Хабдений

Аймгийн ЗДТГ-ын Хөгжлийн бодлогын хэлтсийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

14

3

Медеухан

Сайдолдагийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн дарга

Гишүүн

15

4

Мухамед

Болайн

Аймгийн Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

16

5

Аманбек

Даукений

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн тасгийн дарга

Гишүүн

17

6

Зангар

Есөнтайн

Аймгийн Гаалийн газрын дэд дарга

Гишүүн

18

7

Нурханат

Харийн

Монгол Алтайн нурууны тусгай хамгаалалттай нутгийн захиргааны мэргэжилтэн

Гишүүн

19

8

Баршагүл

Мерзетийн

Аймгийн ИТХ-ын ажилтан

Гишүүн

20

9

Маргулан

Хурметханы

Гэмт хэргээс урьдчилан сэргийлэх  ажлыг зохицуулах зөвлөлийн ажилтан

Гишүүн

21

10

Онгар

Жантемирийн

Аймгийн ХХААЖДҮГ-ын хэлтсийн дарга

Гишүүн

22

11

Харлыгаш

Болдеубайн

Аймгийн нэгдсэн эмнэлгийн эмч

Гишүүн

3 ДУГААР ТОЙРОГ /Баянхонгор аймаг/

23

1

Гомбодорж Чадраабалын

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

24

2

Юндэнбазар

Дагвын

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

25

3

Отгонбаяр

Цагааны

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

26

4

Байгальмаа

Цэрэнхүүгийн

Аймгийн ИТХ-ын Ажлын албаны ажилтан

Гишүүн

27

5

Энхбат

Эрдэнээгийн

Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын даргын үүрэг гүйцэтгэгч

Гишүүн

28

6

Өнөржаргал

Мандалын

Аймгийн ЗДТГ-ын Хяналт шинжилгээ, үнэлгээний тасгийн дарга

Гишүүн

29

7

Нарантуяа

Вашагийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Нийгмийн хөгжлийн хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

30

8

Үнэнбуян

Сэдхүүгийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн дарга

Гишүүн

31

9

Идэрмөнх

Цэрэнхандын

Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын улсын байцаагч

Гишүүн

32

10

Полоож

Дашсамбуугийн

Аймгийн Статистикийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

33

11

Батбаяр

Гэндэнсүрэнгийн

Аймгийн Боловсрол, соёлын газрын  ХШҮ-ний албаны дарга

Гишүүн

4 ДҮГЭЭР ТОЙРОГ /Булган аймаг/

34

1

Дагвадаш

Цэндийн

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Дарга

35

2

Болормаа

Ганбатын

Аймгийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн Эрүүл мэндийн тасгийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

36

3

Батчулуун

Даваасүрэнгийн

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Гишүүн

37

4

Намчинсүрэн

Ганбаатарын

Аймгийн Татварын хэлтсийн хяналт шалгалтын байцаагч

Гишүүн

38

5

Одхүү

Бадарчийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн түшмэл

Гишүүн

39

6

Цолмон

Базардарийн

Аймгийн ХАА-н мэргэжил үйлдвэрлэлийн сургалтын төвийн номын санч, бичиг хэрэг

Гишүүн

40

7

Даваасүрэн

Маналжавын

Аймгийн Шүүхийн Тамгын хэлтсийн дарга

Гишүүн

41

8

Мөнхсайхан

Сэрээтэрийн

Аймгийн Цаг уур, орчны шинжилгээний албаны дарга

Гишүүн

42

9

Тогтохсүрэн

Санжаагийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Санхүү, төрийн сангийн хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

5 ДУГААР ТОЙРОГ /Говь-Алтай аймаг/

43

1

Рэнцэндорж

Ванчигийн 

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Дарга

44

2

Галсанчоймбол

Сүрэнхүүгийн

Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын улсын байцаагч

Нарийн бичгийн дарга

45

3

Сүррагчаа

Ванжилийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн дарга

Гишүүн

46

4

Отгонбаяр

Дорлигийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

47

5

Батсайхан

Дуламсүрэнгийн

Аймгийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга

Гишүүн

48

6

Ган-Эрдэнэ

Шонхорын

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

49

7

Мөнхжаргал

Санчингийн 

Аймгийн Тээвэр, автозамын газрын дарга

Гишүүн

50

8

Амарзаяа

Алтангэрэлийн 

Аймгийн ИТХ-ын Ажлын албаны ахлах ажилтан

Гишүүн

51

9

Буянтөгс

Энхтөрийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Нийгмийн хөгжлийн хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

6 ДУГААР ТОЙРОГ /Дорноговь, Говьсүмбэр аймаг/

52

1

Эрдэнэцэцэг Баттөмөрийн

Дорноговь аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Дарга

53

2

Баасандэлгэр

Цэгмидийн

Дорноговь аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

54

3

Наран-Отгон Дамбаагийн

Дорноговь аймгийн Сайншанд сумын хотын захирагчийн Ажлын албаны дарга

Гишүүн

55

4

Намсрайсүрэн Лхүндэвийн

Дорноговь аймгийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга

Гишүүн

56

5

Цогзолмаа Чүлтэмдоржийн

Дорноговь аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

57

6

Гансүх Данзандаржаагийн

Говьсүмбэр аймгийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга

Гишүүн

58

7

Ганболд Гэлэгсамдангийн

Говьсүмбэр аймгийн ИТХ-ын Ажлын албаны дотоод ажил хариуцсан ажилтан

Гишүүн

59

8

Мөнх-Эрдэнэ Даваажавын

Говьсүмбэр аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

60

9

Эрдэнэбаяр Шиндэгийн

Дорноговь аймгийн Нийтлэг үйлчилгээний газрын дарга

Гишүүн

7 ДУГААР ТОЙРОГ /Дорнод аймаг/

61

1

Сүхбаатар

Жигжидийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Цэргийн штабын дарга

Дарга

62

2

Алтанцэцэг

Нямдоржийн

Зүүн бүсийн нарийн бичгийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

63

3

Адъяасүрэн

Гочоосүрэнгийн

Аймгийн Шүүхийн Тамгын хэлтсийн дарга

Гишүүн

64

4

Мөнгөнцэцэг

Даржаагийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

65

5

Энхжаргал

Дүгэржавын

Дорнод аймаг дахь Политехнологийн коллежийн захирал

Гишүүн

66

6

Мэндбаяр

Жамбалын

Хэрлэн сумын 8 дугаар сургуулийн захирал

Гишүүн

67

7

Алтансувд

Гэрэлбаатарын

Хэрлэн сумын 12 дугаар цэцэрлэгийн эрхлэгч

Гишүүн

68

8

Цэрэндаваа

Мөнхжаргалын

Аймгийн ИТХ-ын ахлах ажилтан

Гишүүн

69

9

Өлзийчимэг

Мягмарын

Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын дарга

Гишүүн

70

10

Золжаргал

Бумчаасүрэнгийн

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

71

11

Мөнхжаргал

Агваанжамцын

Хэрлэн сумын 8 дугаар сургуулийн сургалтын менежер

Гишүүн

8 ДУГААР ТОЙРОГ /Дундговь аймаг/

72

1

Эрдэнэ-Очир

Норовжавын

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Дарга

73

2

Эрдэнэболд

Долгорын

Аймгийн “Говийн ирээдүй” цогцолбор сургуулийн захирал

Нарийн бичгийн дарга

74

3

Түвшинбаяр

Батнасангийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

75

4

Гүндсүрэн

Лхамын

Аймгийн Цагдаагийн хэлтсийн      

дэд дарга

Гишүүн

76

5

Өлзийжаргал

Жамбалын

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

77

6

Чулуунбат

Очирын

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Гишүүн

78

7

Нансалмаа

Адъяабалын

Аймгийн номын сангийн захирал

Гишүүн

79

8

Ганбат

Лувсанжамбалын

Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын улсын байцаагч

Гишүүн

80

9

Мягмарсүрэн

Гомбожавын

“Эрдмийн далай” цогцолбор сургуулийн багш

Гишүүн

9 ДҮГЭЭР ТОЙРОГ /Завхан аймаг/

81

1

Нямжав

Пагадын

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

82

2

Батсайхан

Тэрбишийн

Аймгийн Татварын хэлтсийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

83

3

Санжаа

Занданжавын

Аймгийн Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн дарга

Гишүүн

84

4

Дэлгэрсайхан

Түмбаярын

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

 

85

5

Батдөл

Чимэд-Очирын

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

86

6

Амгаланбаяр Жанчивжамбын

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн Иргэний бүртгэлийн тасгийн дарга

Гишүүн

87

7

Тунгалаг

Тэрбишийн

Аймгийн 3 дугаар цэцэрлэгийн эрхлэгч

Гишүүн

88

8

Сарантуяа Даваасамбуугийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Нийгмийн хөгжилийн хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

89

9

Ренчинванжил Төмөрбаатарын

Аймгийн музейн дарга

Гишүүн

90

10

Одгэрэл

Дарьсүрэнгийн

Дэвшил дунд сургуулийн захирал

Гишүүн

91

11

Сандагдорж

Дашзэвэгийн

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн

улсын бүртгэгч

Гишүүн

10 ДУГААР ТОЙРОГ /Өвөрхангай аймаг/

92

1

Гончигдорж

Түгжвандангийн

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Дарга

93

2

Эрдэнэбат

Бат-Очирын

Аймгийн ЗДТГ-ын Нийгмийн хөгжлийн хэлтсийн ахлах мэргэжилтэн

Нарийн бичгийн дарга

94

3

Баяртогтох

Дашзэвэгийн

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Гишүүн

95

4

Лувсансамбуу

Сангисүрэнгийн

Аймгийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга

Гишүүн

96

5

Пунцаг

Цэрэнбатын

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

97

6

Цэндсүрэн

Батдоржийн

Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын автотээврийн улсын байцаагч

Гишүүн

98

7

Оюунсүрэн

Дамбачомбын

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн Иргэний бүртгэлийн тасгийн дарга

Гишүүн

99

8

Чимэддорж-Ойдов

Нэргүйн

Аймгийн ЗДТГ-ын мэдээлэл, технологийн ажилтан

Гишүүн

100

9

Нэргүй

Цэрэнсономын

Аймгийн Архивын тасгийн дарга

Гишүүн

101

10

Мөнхбаяр

Адъяацоодолын

Аймгийн ИТХ-ын ажилтан

Гишүүн

102

11

Сэрчмаа

Чимэдцэрэнгийн

Аймгийн Эрүүл мэндийн газрын мэргэжилтэн

Гишүүн

11 ДҮГЭЭР ТОЙРОГ /Өмнөговь аймаг/

103

1

Түвшинбаяр

Бавуугийн

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

104

2

Сарантуяа Цэдэнсодномын

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн мэргэжилтэн

Нарийн бичгийн дарга

105

3

Бат-Эрдэнэ Шинэхүүгийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн дарга

Гишүүн

106

4

Батдорж

Буриадын

Аймгийн ИТХ-ын Ажлын албаны мэргэжилтэн

Гишүүн

107

5

Энхмөнх Чулуундоржийн

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

108

6

Баяржаргал Чойдогийн

Аймгийн Эрүүл мэндийн газрын дарга

Гишүүн

109

7

Нарантуяа Банзрагчийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Санхүү, төрийн сангийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

110

8

Жамъянхорол Нүдэнгийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Нийгмийн хөгжлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

111

9

Сүх-Эрдэнэ Жаалхүүгийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хөгжлийн бодлогын хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

12 ДУГААР ТОЙРОГ /Сүхбаатар аймаг/

112

1

Лхамсүрэн

Цэндсүрэнгийн

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Дарга

113

2

Мөнхбат

Үржингийн

Аймгийн ЗДТГ-ын хүний нөөцийн мэргэжилтэн

Нарийн бичгийн дарга

114

3

Эрдэнэбат

Гунаагийн

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

115

4

Сэнгэдорж

Дамбапэлжээгийн

Аймгийн Боловсрол, соёлын газрын дарга

Гишүүн

116

5

Энхбаатар

Гонирын

Аймгийн Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн дарга

Гишүүн

117

6

Байгалмаа

Лхасүрэнгийн

Бүрэн дунд сургуулийн захирал

Гишүүн

118

7

Саранчимэг

Оронхарын

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

119

8

Жаргалсайхан

Гомбосүрэнгийн

Аймгийн ИТХ-ын ажилтан

Гишүүн

120

9

Батхүрэл

Дагдандоржийн

Аймгийн Байгаль орчин, аялал жуулчлалын хэлтсийн дарга

Гишүүн

13 ДУГААР ТОЙРОГ /Сэлэнгэ аймаг/

121

1

Буянтогтох

Олдохын

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Дарга

122

2

Бямбаа Дэвшиншигваагийн

Тужийн нарсны хамгаалалтын захиргааны дарга

Нарийн бичгийн дарга

123

3

Сувдаа

Өлзийн

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Гишүүн

124

4

Батгэрэл Хаянхярваагийн

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

125

5

Оюунболд

Энэбишийн

Аймгийн ИТХ-ын Ажлын албаны ажилтан

Гишүүн

126

6

Даваадорж

Чимидийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

127

7

Загдгочоо

Дүгэржавын

Аймгийн Боловсрол, соёлын газрын дарга

Гишүүн

128

8

Батсайхан

Баатарын

Аймгийн Цагдаагийн газрын дарга

Гишүүн

129

9

Эрдэнэбилэг

Мягмарсүрэнгийн

Сүхбаатар сумын ЗДТГ-ын байгаль орчны улсын байцаагч

Гишүүн

130

10

Энхбат

Ичинхоролын

Аймгийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга

Гишүүн

131

11

Ганболд

Монголын

Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын байгаль орчны улсын байцаагч

Гишүүн

14 ДҮГЭЭР ТОЙРОГ /Төв аймаг/

132

1

Болд

Раднаасэдийн

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

133

2

Батчулуун

Үржингийн

Аймгийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

134

3

Батсүх

Ширнэнгийн

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн ахлах мэргэжилтэн

Гишүүн

135

4

Мэндсүрэн

Мажигийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

136

5

Отгонбат

Моломын

Аймгийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн ахлах мэргэжилтэн

Гишүүн

137

6

Идэрпүрэв Амгалангийн

Аймгийн ИТХ-ын Ажлын албаны мэргэжилтэн

Гишүүн

138

7

Эрдэнэбат Балгансүрэнгийн

Аймгийн ХХААЖДҮГ-ын мэргэжилтэн

Гишүүн

139

8

Мөнхтулга

Аюурзанын

Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын ахлах мэргэжилтэн

Гишүүн

140

9

Нарантуяа Цэрэнжамцын

Аймгийн ЗДТГ-ын Нийгмийн хөгжлийн хэлтсийн ахлах мэргэжилтэн

Гишүүн

141

10

Болдбаатар Даваагийн

Аймгийн Цагдаагийн газрын дарга

Гишүүн

142

11

Даваасүрэн Базарсүрэнгийн

Зуунмод сумын МСҮТ-ийн дэд захирал

Гишүүн

15 ДУГААР ТОЙРОГ /Увс аймаг/

143

1

Гэжээ

Нямаагийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн түшмэл

Дарга

144

2

Эрдэнэсүрэн  Жанчивын

Аймгийн Статистикийн хэлтсийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

145

3

Мягмаржав

Ойдовын

Аймгийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн дарга

Гишүүн

146

4

Оюунбат

Банздайн

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Гишүүн

147

5

Ганхуяг

Басангийн

Монгол банкны Увс аймаг дахь салбарын захирал

Гишүүн

148

6

Оюунтүлхүүр Авирмэдийн

Аймгийн ЗДТГ-ын ТЗУХ-ийн Хяналт шинжилгээ, үнэлгээний тасгийн дарга

Гишүүн

149

7

Балжинням

Эрдэнэсүрэнгийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хөгжлийн бодлогын хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

150

8

Цогтсайхан

Лхамжавын

Аймгийн Статистикийн хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

151

9

Отгонбаяр

Раашийн

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн

хяналтын улсын байцаагч

Гишүүн

152

10

Энхтуяа

Даанаагийн

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

153

11

Баяраа

Дүгэрийн

Аймгийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

16 ДУГААР ТОЙРОГ /Ховд аймаг/

154

1

Багдал

Чамейханы

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Дарга

155

2

Сэрээнэндорж Намсрайн

Жаргалант сумын 12 жилийн2 дугаар сургуулийн захирал

Нарийн бичгийн дарга

156

3

Батбаяр Лхамсүрэнгийн

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Гишүүн

157

4

Оростогоо Пагмадоржийн

Аймгийн Цагдаагийн газрын дарга

Гишүүн

158

5

Сандагсүрэн Батжаргалын

Аймгийн ИТХ-ын Ажлын албаны ажилтан

Гишүүн

159

6

Жаргалсайхан Бишээгийн

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн ахлах мэргэжилтэн

Гишүүн

160

7

Алтанбадралт Батсүхийн

Аймгийн ЗДТГ-ын  Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

161

8

Баасандорж Дуламсүрэнгийн

Аймгийн Ус, цаг уур, орчны шинжилгээний албаны дарга

Гишүүн

162

9

Даваасүрэн

Дашнямын

Аймгийн Шүүхийн Тамгын хэлтсийн дарга

Гишүүн

163

10

Энхтөр

Нямжавын

Ховдын Их Сургуулийн багш

Гишүүн

164

11

Мөнхжаргал

Гончигийн

“Цаст-Алтай” сургуулийн захирал

Гишүүн

17 ДУГААР ТОЙРОГ /Хөвсгөл аймаг/

165

1

Төмөрбаатар Гэндэнпүрэвийн

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

166

2

Жамсранжав

Цэстийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

167

3

Бөхсуурь

Гүржавын

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Гишүүн

168

4

Ганболд

Жадамбын

Аймгийн ЗДТГ-ын Нийгмийн хөгжлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

169

5

Лхагважав Пилжээгийн

Аймгийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга

Гишүүн

170

6

Бямбадорж Чойсүрэнгийн

Аймгийн ЗДТГ-ын ТЗУХ-ийн Хяналт шалгалт, үнэлгээний тасгийн дарга

Гишүүн

171

7

Гандэлгэр

Ганхуягийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

172

8

Эрдэнэбилэг Балдангомбын

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

173

9

Батсайхан Дашнамжилын

Аймгийн Стандарчлал, хэмжилзүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

174

10

Бямбасүрэн Лхасүрэнгийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн ахлах мэргэжилтэн

Гишүүн

175

11

Галсандорж Пүрэвжавын

Аймгийн ЗДТГ-ын Нийгмийн хөгжлийн хэлтсийн ахлах мэргэжилтэн

Гишүүн

18 ДУГААР ТОЙРОГ /Хэнтий аймаг/

176

1

Гантөмөр Алтангэрэлийн

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

177

2

Бат-Эрдэнэ

Сэдэдийн

Аймгийн ИТХ-ын Ажлын албаны ажилтан

Нарийн бичгийн дарга

178

3

Ганбаатар

Жигжидийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн дарга

Гишүүн

179

4

Ганбаатар

Оюунбилэгийн

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн хяналтын улсын байцаагч

Гишүүн

180

5

Гантөгс

Бэгзсүрэнгийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хяналт шинжилгээ, үнэлгээний тасгийн мэргэжилтэн

Гишүүн

181

6

Нямдаваа

Сүрэнгийн

Аймгийн Орон нутгийн өмчийн албаны дарга

Гишүүн

182

7

Энхцэцэг

Хамниганы

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

183

8

Бат-Октябрь Лхамсүрэнгийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Архивын тасгийн дарга

Гишүүн

184

9

Чулуун

Лувсангомбын

Аймгийн Ус, цаг уур, орчны шинжилгээний албаны дарга

Гишүүн

185

10

Буянжаргал

Адъяагийн

Аймгийн 1 дүгээр сургуулийн

сургалтын менежер

Гишүүн

186

11

Бат-Эрдэнэ Зандаръяагийн

Аймгийн Хүүхдийн төлөө хэлтсийн дарга

Гишүүн

19 ДҮГЭЭР ТОЙРОГ /Дархан-Уул аймаг/

187

1

Тунгалаг-Эрдэнэ

Рэнчиннямын

Аймгийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Дарга

188

2

Эрдэнэбат

Шагдарын

Аймгийн Тээврийн хэрэгслийн оношилгоо, хяналт зохицуулалтын албаны дарга

Нарийн бичгийн дарга

189

3

Ганболд

Түвдэндоржийн

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

Гишүүн

190

4

Лхагвасүрэн

Чулуунбаатарын

Дархан-Уул аймаг дахь ХААИС-ийн салбарын багш

Гишүүн

191

5

Алтанчимэг

Лувсандоржийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

192

6

Баттулга

Жадваагийн

Аймгийн Татварын хэлтэст татварын улсын ахлах байцаагч

Гишүүн

193

7

Дэмид-Очир

Бэгзжавын

Аймгийн Статистикийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

194

8

Болдбаатар

Чимидийн

Аймгийн Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

195

9

Буманцэцэг

Нэмэхийн

Аймгийн ИТХ-ын Ажлын албаны 

ахлах ажилтан

Гишүүн

196

10

Батбаяр

Баасанжавын

Аймгийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

197

11

Гэрэлтуяа

Гэрэлтийн

Аймгийн Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

20 ДУГААР ТОЙРОГ /Орхон аймаг/

198

1

Ганболд

Шагдарын

Аймгийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн дарга

Дарга

199

2

Батбаатар

Гүнчингийн

Аймгийн ЗДТГ-ын Нийгмийн хөгжлийн хэлтсийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

200

3

Саадэлэг

Сангийн

Орхон аймгийн Шүүхийн шинжилгээний албаны дарга

Гишүүн

201

4

Мөнхцэцэг

Дашзэвэгийн

Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын улсын байцаагч

Гишүүн

202

5

Мөнхболд

Дарамжавын

Аймгийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

203

6

Эрдэнээ

Загдаагийн

Баян-Өндөр сумын ЗДТГ-ын дарга

Гишүүн

204

7

Ганчулуун

Манлайн

Аймгийн Шүүхийн Тамгын хэлтсийн дарга

Гишүүн

205

8

Нурбек

Өкшенийн

Аймгийн ЗДТГ-ын мэргэжилтэн

Гишүүн

206

9

Энхтуяа

Дашнямын

“Эрдэнэт” цогцолбор сургуулийн

ерөнхий захирал

Гишүүн

207

10

Баясгалан

Гомбодашийн

Аймгийн Эрүүл мэндийн газрын орлогч дарга

Гишүүн

208

11

Отгонбаатар

Сүрэнгийн

Аймгийн Ус, цаг уур, орчны шинжилгээний төвийн дарга

Гишүүн

 

21 ДҮГЭЭР ТОЙРОГ /Хан-Уул, Багахангай, Багануур дүүрэг/

209

1

Отгонбагана

Цэдэндамбын

Хан-Уул дүүргийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

210

2

Бадамсүрэн

Бэгзсүрэнгийн

Хан-Уул дүүргийн Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн дарга

Нарийн бичгийн дарга

211

3

Уранзаяа

Хасуйн

Хан-Уул дүүргийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн дарга

Гишүүн

212

4

Бэгз

Ванчингийн

Хан-Уул дүүргийн ЗДТГ-ын Үйлдвэр, үйлчилгээний хэлтсийн дарга

Гишүүн

213

5

Батбаяр

Түвдийн

Хан-Уул дүүргийн Цагдаагийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

214

6

Бат-Очир

Долгорын

Хан-Уул дүүргийн ЗДТГ-ын Улсын бүртгэлийн тасгийн дарга

Гишүүн

215

7

Батхуяг

Дамирангийн

Хан-Уул дүүргийн Татварын хэлтсийн дарга

Гишүүн

216

8

Отгонбаатар

Лхагважавын

Хан-Уул дүүргийн Газрын албаны дарга

Гишүүн

217

9

Буянмандах

Энхбатын

Хан-Уул дүүргийн Эрүүл мэндийн нэгдлийн дарга

Гишүүн

218

10

Цэрэннадмид

Дэмбэрэлийн

Багануур дүүргийн ЗДТГ-ын дарга

Гишүүн

219

11

Алтангэрэл

Дуламсүрэнгийн

Багахангай дүүргийн ЗДТГ-ын дарга

Гишүүн

22 ДУГААР ТОЙРОГ /Баянзүрх дүүрэг/

220

1

Баатарням

Дугарын

Баянзүрх дүүргийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

221

2

Амартүвшин

Батчулууны

ХЗДХЯ-ны Хууль зүйн бодлогын газрын мэргэжилтэн

Нарийн бичгийн дарга

222

3

Наранчимэг Цэвэгсүрэнгийн

Баянзүрх дүүргийн ЗДТГ-ын Санхүү, төрийн сангийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

223

4

Энхманлай

Анандын

Баянзүрх дүүргийн Газрын албаны дарга

Гишүүн

224

5

Оюун-Эрдэнэ Даваажавын

ХААХҮЯ-ны Хөнгөн үйлдвэрийн бодлогын хэрэгжилтийг зохицуулах газрын мэргэжилтэн

Гишүүн

225

6

Түмэнтулга Пүрэвдамбын

Баянзүрх дүүргийн ЗДТГ-ын хуулийн зөвлөх

Гишүүн

226

7

Баасанням

Дашнямын

Баянзүрх дүүргийн Татварын хэлтсийн улсын байцаагч

Гишүүн

227

8

Эрдэнэтогтох

Гомбожавын

Баянзүрх дүүргийн “Шавь” цогцолборын багш

Гишүүн

228

9

Арсланхуяг Ганхуягийн

Баянзүрх дүүргийн Цагдаагийн хэлтсийн              Хэв журмын тасгийн дарга

Гишүүн

229

10

Хуягаа

Шархүүгийн

Баянзүрх дүүргийн 48 дугаар сургуулийн багш

Гишүүн

230

11

Туул

Ойдовын

Баянзүрх дүүргийн Эрүүл мэндийн нэгдэлд  их эмч

Гишүүн

231

12

Отгонбаяр

Чимэдцогоогийн

Баянзүрх дүүргийн Эрүүл мэндийн нэгдлийн салбар амбулатори 1-ийн рентген-техникч

Гишүүн

232

13

Баатарцогт

Мижидгалсангийн

Налайх дүүргийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

23 ДУГААР ТОЙРОГ /Сүхбаатар дүүрэг/

233

1

Мөнхбат Балжиннямын

Дүүргийн ЗДТГ-ын дарга

Дарга

234

2

Булга-Эрдэнэ

Шагдарсүрэнгийн

ИНЕГ-ын дэд дарга

Нарийн бичгийн дарга

235

3

Дангаа

Жигжжавын

Дүүргийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Гишүүн

236

4

Лхагвасүрэн Бямбасүрэнгийн

Дүүргийн ИТХ-ынАжлын албаны ажилтан

Гишүүн

237

5

Амартунгалаг Мишагийн

Дүүргийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

238

6

Одбаяр

Мишигдоржийн

УЦУОХ-ийн Байгаль орчны мэдээллийн төвийн Зайнаас тандан судлах хэлтсийн дарга

Гишүүн

239

7

Мандахбат Сэрээновын

ХЗДХЯ-ны Хууль зүйн
 бодлогын газрын орлогч дарга

Гишүүн

240

8

Мөнхцэцэг

Бадамын

НХХЯ-ны Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний газрын мэргэжилтэн

Гишүүн

241

9

Бадрах

Цэндийн

Усны газрын дарга

Гишүүн

242

10

Отгонбаатар

Раднаасэдийн

Автозамын газрын Судалгаа, шинжилгээ, төлөвлөлтийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

243

11

Лхагвацэрэн Намжимын

Дүүргийн Бүртгэлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

24 ДҮГЭЭР ТОЙРОГ /Чингэлтэй дүүрэг/

244

1

Галсанпунцаг

Гомбосүрэнгийн

Улаанбаатар бүсийн зөвлөлийн нарийн бичгийн дарга

Дарга

245

2

Артаг

Даваасүрэнгийн

Нийслэлийн Нийгмийн даатгалын газрын

дэд дарга

Нарийн бичгийн дарга

246

3

Алтанцэцэг

Дашзэвэгийн

Нийслэлийн Төрийн албаны салбар зөвлөлийн нарийн бичгийн дарга

Гишүүн

247

4

Батжаргал

Базарсүрэнгийн

СЯ-ны Төсвийн бодлогын газрын дарга

Гишүүн

248

5

Батжав

Ламжавын

БОАЖЯ-ны МХШҮГ-ын дарга

Гишүүн

249

6

Буянжаргал

Төмөрбаатарын

Нийслэлийн Барилга хот байгуулалт, төлөвлөлтийн газрын

Тамгын хэлтсийн дарга

Гишүүн

250

7

Нарангарав

Ширчингийн

Нийслэлийн ЗДТГ-ын Хууль зүйн хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

251

8

Батчимэг

Ганбаатарын

Баянгол дүүргийн 47 дугаар сургуулийн багш

Гишүүн

252

9

Наранчулуун

Норомпилийн

Дүүргийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга

Гишүүн

253

10

Оюунцэцэг

Парчагийн

Дүүргийн 5 дугаар сургуулийн багш

Гишүүн

254

11

Энхчимэг

Моломнүрзэдийн

Баянгол дүүргийн 47 дугаар сургуулийн багш

Гишүүн

25 ДУГААР ТОЙРОГ /Баянгол дүүрэг/

255

1

Пэрэнлэй Санжмятавын

Нийслэлийн Нийгмийн даатгалын газрын дарга

Дарга

256

2

Нямцэцэг

Төмөрчунагийн

Ерөнхийлөгчийн Тамгын газрын референт

Нарийн бичгийн дарга

257

3

Мөнхнасан Гандансүрэнгийн

Дүүргийн ИТХ-ын Ажлын албаны

ахлах зохион байгуулагч

Гишүүн

258

4

Зоригт

Дондовын

Дүүргийн ЗДТГ-ын Нийгмийн хөгжлийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

259

5

Сарантуяа Цэндээхүүгийн

Дүүргийн ЗДТГ-ын хуулийн зөвлөх бөгөөд сургалт эрх зүй хариуцсан мэргэжилтэн

Гишүүн

260

6

Хурцбаатар

Маналжавын

Дүүргийн Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

261

7

Ганчимэг

Чойдогийн

Дүүргийн Статистикийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

262

8

Золжаргал

Дондогдоржийн

Дүүргийн Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн дарга

Гишүүн

263

9

Лхагвасүрэн Тунгалагийн

Дүүргийн Цагдаагийн хэлтсийн

Төмөр замын цагдаагийн тасгийн дарга

Гишүүн

264

10

Оюунчулуун

Хүрэлбаатарын

Дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн байцаагч

Гишүүн

265

11

Гомбосүрэн Цэндийн

Дүүргийн  Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний хэлтсийн ахлах мэргэжилтэн

Гишүүн

26 ДУГААР ТОЙРОГ /Сонгинохайрхан дүүрэг/

266

1

Баасандорж Мөнхтөрийн

Дүүргийн ИТХТ-ийн нарийн бичгийн дарга бөгөөд Ажлын албаны дарга

Дарга

267

2

Ганцэцэг

Баасанжавын

Нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дэд дарга

Нарийн бичгийн дарга

268

3

Алтангэрэл

Банзрагчийн

Дүүргийн Статистикийн хэлтсийн дарга

Гишүүн

269

4

Хангай

Энхцогтын

Сангийн яамны Худалдан авах ажиллагааны бодлогын газрын орлогч дарга

Гишүүн

270

5

Мөнхбаяр

Баянмөнхийн

Дүүргийн ИТХ-ын Ажлын албаны ажилтан

Гишүүн

271

6

Галбадрах

Мөнхөөгийн

ХХААЯ-ны Мал аж ахуйн бодлогын хэрэгжилтийг зохицуулах газрын мэргэжилтэн

Гишүүн

272

7

Алтанхуяг

Лхагвын

Дүүргийн ЗДТГ-ын Төрийн захиргаа, удирдлагын хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

273

8

Отгонбаяр

Ган-Очирын

Дүүргийн татварын улсын байцаагч

Гишүүн

274

9

Нямцэцэг

Колягийн

Дүүргийн ЗДТГ-ын Үйлдвэрлэл, үйлчилгээний хэлтсийн мэргэжилтэн

Гишүүн

275

10

Мөнхцэцэг

Сумъяагийн

Дүүргийн ИТХ-ын Ажлын албаны ажилтан

Гишүүн

276

11

Давхарбаяр

Цэрэндуламын

Дүүргийн ИТХ-ын Ажлын албаны ажилтан

Гишүүн

277

12

Гантөмөр

Төмөрчөдөрийн

Үндэсний статистикийн хорооны

Тамгын газрын орлогч дарга

Гишүүн

278

13

Нямжаргал

Дэмбэрэлийн

Дүүргийн ИТХ-ын Ажлын албаны ажилтан

Гишүүн


САНАЛ АВАХ ӨДӨР
ХҮРТЭЛ

ҮЛДЛЭЭ





Энд дарна уу
  • Сонгуулийн тухай хууль
  • Гадаад улсад байгаа иргэдийн санал авах ажиллагаа
  • Сонгуулийн байгууллагын ажлын зохион байгуулалт
  • Сонгогчдын нэрсийн жагсаалт, сонгогчийн болон иргэний шилжилт хөдөлгөөн
  • Нэр дэвшигчдийн бүртгэл
  • Саналын хуудас
  • Сонгуулийн сурталчилгаа
  • Санал авах байр бэлтгэх
  • Сонгогчдын санал авах, тоолох үйл ажиллагаа
  • Санал тэмдэглэгээний уншилт
  • Хууль тогтоомж зөрчигчдөд хүлээлгэх хариуцлага, өргөдөл, гомдол маргаан хянан шийдвэрлэх харъяалал
  • Сонгуулийн автоматжуулсан систем


  • Энд дарна уу


    Энд дарна уу



    Copyright © 1992-2012 Сонгуулийн Ерөнхий Хороо. All rights reserved.
    Бүх материал болон вэб сайтын дизайны зохиогчийн эрхийг Сонгуулийн Ерөнхий Хороо эзэмших эрхтэй.