МОНГОЛ УЛСЫН ИХ ХУРЛЫН 2008 ОНЫ СОНГУУЛЬД НЭР ДЭВШИГЧИД

ХэвлэхPDF Татаж авах


МОНГОЛ УЛСЫН СОНГУУЛИЙН ЕРӨНХИЙ ХОРООНООС МЭДЭЭЛЖ БАЙНА


МОНГОЛ УЛСЫН ИХ ХУРЛЫН 2008 ОНЫ СОНГУУЛЬД НЭР ДЭВШИГЧИД 


АРХАНГАЙ АЙМАГ
НЭГДҮГЭЭР ТОЙРОГ


Д/д

Нэр дэвшигчийн эцэг (эх)-ийн нэр, нэр

Нас, хүйс

Дэвшүүлсэн нам, эвсэл

Намын харъяалал

Боловсрол, мэргэжил

Эрхэлж байгаа ажил


1


1


Буян-Өлзийн
ЖАРГАЛСАЙХАН


48,
эр


МАХН


МАХН


Дээд, химийн инженер, эрх зүйч


МАХН-ын Бага хурлын гишүүн

2

2

Санжбэгзийн
ТӨМӨР-ОЧИР

58,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, математикч, багш

БСШУ-ны дэд сайд

3

3

Нацагийн 
УДВАЛ

54,
эм

МАХН

МАХН

Дээд, хүүхдийн их эмч

Гэр бүлийн боловсролын төвийн тэргүүн

4

4

Нямжавын 
БАТБАЯР

48,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

5

5

Раднаасүмбэрэлийн
ГОНЧИГДОРЖ

55,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, математикч

УИХ-ын гишүүн

6

6

Самбуугийн
ЛАМБАА

58,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, инженер эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

7

7

Шагдаржавын
СҮХБАТ

62,
эр

Иргэний эвсэл

МСДН

Дээд, ня-бо, эдийн засагч

-

8

8

Болдын
ГАНТУЛГА

38,
эр

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, график дизайнер

“Од” дээд сургуулийн захирал

9

9

Загд-Сүмийн
ЖАРГАЛМАА

47,
эм

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, түүхийн багш

“Эмэгтэй удирдагч” сан ТББ-ын тэргүүн

10

10

Долгорсүрэнгийн
БАЯРАА

40,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, шүдний техникч эмч

“Найдварын гүүр” ТББ-ын гүйцэтгэх захирал

11

11

Цэрэндашийн
ЦОЛМОН

55,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, цахилгааны инженер, дипломатч

БХБ-ын сайд, ҮШН-ын дарга

 


БАЯН-ӨЛГИЙ АЙМАГ
ХОЁРДУГААР ТОЙРОГ


12

1

Хавдисламын
БАДЕЛХАН

54,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, авто инженер

“Жол” ХК-ийн ерөнхий захирал

13

2

Халидалдагийн
ЖЕКЕЙ

49,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, артиллер ашиглалтын инженер

-

14

3

Алмаликийн
ТЛЕЙХАН

58,
 эр

МАХН

МАХН

Дээд, дулаан хангамжийн инженер

ТЭХЯ-ны Эрчим хүчний судалгаа, хөгжлийн төвийн орлогч дарга

15

4

Агипарын
БАКЕЙ

49,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

16

5

Хабшайн
ЕРЖАН

43,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, авто инженер

Аймгийн ИТХ-ын дарга

17

6

Аукетайн
МУРАТ

45,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

18

7

Лхагваагийн
АЛТАНХУЯГ

38,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, хүний их эмч

“Эрхэм үйлс” ТББ-ын тэргүүн

19

8

Кадыр
САЙРАН

53,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

АН

Дээд, дипломатч

УИХ-ын гишүүн

 

 

 

 

 

 

 

 


БАЯНХОНГОР АЙМАГ
ГУРАВДУГААР ТОЙРОГ


20

1

Сэнгээгийн 
БАЯРМӨНХ

43,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, цэргийн сэтгүүлч, эрх зүйч

МАХН-ын Бага хурлын гишүүн

21

2

Гомбожавын
ЗАНДАНШАТАР

38,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

22

3

Пүрэвийн
ЗОРИГТБААТАР

46,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, барилгын инженер, эдийн засагч

Баянхонгор аймгийн Засаг дарга

23

4

Батжаргалын 
БАТБАЯР

56,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, уул уурхайн инженер

УИХ-ын гишүүн

24

5

Халтмаагийн
БАТТУЛГА

45,
эр

Ардчилсан нам

АН

Тусгай дунд, зураач

УИХ-ын гишүүн

25

6

Дашдондогийн
ГАНБАТ

46,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, инженер механик

“Техник импорт” ХК-ийн ТУЗ-ийн дарга

26

7

Магвансүрэнгийн
ХҮРЭЛСҮХ

44,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, сэтгэл судлаач, санхүүч

Нийслэлийн ИЗН-ын хорооны дарга

27

8

Цэрэнгийн
ЖАРГАЛ

50,
эр

Эх Орон Нам

ЭОН

Дээд, хөдөлмөрийн эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

28

9

Мөнхчулууны
ЭНХТӨР

42,
эр

МОНАРХН

МОНАРХН

Бүрэн дунд, барилгачин

ХӨАК төв эмнэлгийн сантехникийн механик

29

10

Дэлэгийн
ЭНХМАА

35,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, хүнсний технологич

УМХГ-ын төв лабораторийн орлогч эрхлэгч

 

 

 

 

 

 

 

 


БУЛГАН АЙМАГ
ДӨРӨВДҮГЭЭР ТОЙРОГ


30

1

Энэбишийн
МӨНХ-ОЧИР

38,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, бизнесийн удирдлага

МАХН-ын Бага хурлын гишүүн

31

2

Цэгмидийн
ЦЭНГЭЛ

51,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, инженер

УИХ-ын гишүүн

32

3

Дашдаваагийн
МӨНХСАЙХАН

45,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, философич

“SIHВ” компанийн захирал

33

4

Ямааранзын
ЭРХЭМБАЯР

46,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, олон улсын харилцаа

“Эрин интернешнл” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал

34

5

Даваацэрэнгийн
ӨЛЗИЙСАЙХАН

46,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, хүний их эмч

“Тамир велнесс” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал

35

6

Базарсадын 
БАТСАЙХАН

47,
эр

БНН

БНН

Дээд, эдийн засагч, инженер

“Буян” ХХК-ийн ерөнхий захирал

36

7

Пүрвээгийн
МЭНДБАЯР

50,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, эрх зүйч

“Авзага трейд” ХХК-ийн ерөнхий захирал

 

 

 

 

 

 

 

 


ГОВЬ-АЛТАЙ АЙМАГ
ТАВДУГААР ТОЙРОГ


37

1

Цэдэвийн
ДАШДОРЖ

41,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, инженер

Барилга хот байгуулалтын дэд сайд

38

2

Жадамбын
ЭНХБАЯР

35,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, эрх зүйч

МАХН-ын Бага хурлын гишүүн

39

3

Балданжавын
АРИУНСАН

47,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, инженер экологич, эдийн засагч

АН-ын ҮЗХ-ны гишүүн

40

4

Осорын
СЭМЭР

52,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, хүний их эмч

АН-ын ҮЗХ-ны гишүүн, аймгийн АН-ын дарга

41

5

Цэвэгмидийн
ГОНЧИГСҮРЭН

28,
эр

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, бизнесийн удирдлага

“Электрик Ком” ХХК-ийн захирал

42

6

Базаррагчаагийн
ОЮУНБИЛЭГ

44,
эм

Эх Орон Нам

ЭОН

Дээд, эрх зүйч

МӨХ-ны өмгөөлөгч

 

 

 

 

 

 

 

 


ДОРНОГОВЬ, ГОВЬСҮМБЭР АЙМАГ
ЗУРГААДУГААР ТОЙРОГ


43

1

Жамъянсүрэнгийн
БАТСУУРЬ

48, 
эр

МАХН

МАХН

Дээд, инженер

Дорноговь аймгийн Засаг дарга

44

2

Данзандаржаагийн
ТУЯА

54,
эм

МАХН

МАХН

Дээд, хүний их эмч

УИХ-ын гишүүн

45

3

Яйчилын
БАТСУУРЬ

45,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, олон улсын харилцаа

“Дорноговь сан”-ийн тэргүүн

46

4

Пантийн
ГАНХУЯГ

49,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, нэхмэлийн механик, инженер

“Ньюком” ХХК-ийн ерөнхий менежер

47

5

Дашдаваагийн
БАТДЭЛГЭР

34,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, багш, хуульч

“Өлзий дүйпэр дэлгэр” ХХК-ийн захирал

48

6

Гэндэнгийн
БАЯНЖАРГАЛ

45,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, зам барилгын инженер

“Ижий Монгол” ХХК-ийн захирал

49

7

Хишигийн
ЧУЛУУНБААТАР

49,
эр

БНН

БНН

Дээд, улс төрийн ажилтан

“Сүмбэр очол сансар сан”-ийн тэргүүн

50

8

Готовын
БАТТУЛГА

42,
эр

БНН

БНН

Дээд, малын их эмч

ҮХЯ-ны Чойр ЭЗЧБ-ийн ерөнхий менежер

 


ДОРНОД АЙМАГ
ДОЛООДУГААР ТОЙРОГ


51

1

Цэвэгсүрэнгийн
ЖАНЛАВ

50,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, хөргөлтийн инженер

Дорнод аймгийн Засаг дарга

52

2

Доржийн 
ОДБАЯР

41,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, эрх зүйч, дипломатч

УИХ-ын гишүүн

53

3

Цэндийн
ШИНЭБАЯР

48,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, уул уурхайн инженер

Дорнод аймгийн ИТХ-ын дарга

54

4

Пүрэвийн
АЛТАНГЭРЭЛ

45,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, багш

Дорнод аймгийн АН-ын дарга

55

5

Батболдын
МӨНХЦЭЦЭГ

40,
эм

Ардчилсан нам

АН

Дээд, багш

АН-ын ҮЗХ-ны гишүүн

56

6

Бархүүгийн
ОТГОНБАТ

29,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, бизнесийн удирдлага

“Глобал удирдагч сан”-ийн тэргүүн

57

7

Мөнхчулууны
ЗОРИГТ

44,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, инженер эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

58

8

Мархаажийн
ЧОЙДОРЖ

39,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, хуульч

ИЗН-ын парламент, гадаад хариуцсан нарийн бичгийн дарга

59

9

Дүгэрсүрэнгийн
ЛХААЖАВ

55,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, команд штаб

Дорнод аймгийн МУНН-ын нарийн бичгийн дарга

60

10

Дамдинсүрэнгийн
БАЗАРГҮР

55,
эр

Эх Орон Нам

ЭОН

Дээд, эрх зүйч, эдийн засгийн удирдлага

-

61

11

Цэрэнгийн
ДАВААДОРЖ

48,
эр

БНН

БНН

Дээд, физик, математитикийн багш

БНН-ын УТЗ-ийн гишүүн

 

 

 

 

 

 

 

 

ДУНДГОВЬ АЙМАГ
НАЙМДУГААР ТОЙРОГ

62

1

Халзхүүгийн
НАРАНХҮҮ

53,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, эдийн засагч

Үйлдвэр худалдааны сайд

63

2

Раднаабазарын
РАШ

55,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, төмөр замын ашиглалтын инженер

УИХ-ын гишүүн, Зам тээвэр, аялал жуулчлалын сайд

64

3

Банзрагчийн
ДЭЛГЭРМАА

49,
эм

Ардчилсан нам

АН

Дээд, хуульч

“Норовбанзад сан”-ийн тэргүүн

65

4

Лочингийн
ЦЭРЭНСОДНОМ

52,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, багш

МУБИС-ийн ДУТС-ийн захирал

66

5

Дондогийн
ЖАРГАЛСАЙХАН

53,
эм

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, хүний их эмч

ЭМЯ-ны ЭМСХ-2 төслийн гүйцэтгэх захирал

67

6

Цэвэлсодномын
ГАНХҮҮ

51,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, барилгын инженер

ҮШН-ын УЗ-ийн гишүүн

 

ЗАВХАН АЙМАГ
ЕСДҮГЭЭР ТОЙРОГ


68

1

Догсомжавын
БАЛДАН-ОЧИР

45,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, төлөвлөгч, эдийн засагч, нийгэм судлаач

“Мандал групп” ХХК-ийн ерөнхий захирал

69

2

Дуламсүрэнгийн
ОЮУНХОРОЛ

45,
эм

МАХН

МАХН

Дээд, математикийн багш, эрх зүйч

“Отгонтэнгэр” их сургуулийн ерөнхийлөгч

70

3

Шинэнсамбуугийн
САЙХАНСАМБУУ

49,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, сантехникийн инженер

“Нарантуул” ХХК-ийн ерөнхий захирал

71

4

Загдхүүгийн
НАРАНТУЯА

42,
эм

Ардчилсан нам

АН

Дээд, эрх зүйч, санхүүч-эдийн засагч

“Монгол шуудан” банкны дэд захирал

72

5

Ядамсүрэнгийн
САНЖМЯТАВ

48,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, мал зүйч

УИХ-ын гишүүн

73

6

Чойнзонгийн
СОДНОМЦЭРЭН

55,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, зоотехникч

УИХ-ын гишүүн

74

7

Цанжидын
ШИРЭНДЭВ

40,
эр

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд,

“Си Эс Эм Эм” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал

75

8

Ёндонгийн
ТЭРБИШ

52,
эр

Иргэний эвсэл

МСДН

Дээд, хүний их эмч

“Очирваань” эмнэлгийн захирал

76

9

Лхагваагийн
МӨНХСАЙХАН

45,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, хуульч

ХХААЯ-н сайдын хуулийн зөвлөх

77

10

Совдын 
МӨНХБАТ

39,
эр

Эх Орон Нам

ЭОН

Дээд, барилгын инженер

ЭОН-ын Бага чуулганы гишүүн

78

11

Бат-Ундрахын 
НЯМСҮРЭН

36,
эр

БНН

БНН

Дээд, инженер эдийн засагч

БНН-ын ерөнхий нарийн бичгийн дарга

79

12

Дуламжавын
ТҮМЭНХҮҮ

43,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, хуульч эрх зүйч

“Тэнгэр уул ус нутаг” ТББ-ын ерөнхийлөгч

80

13

Зундуйн
ЦЭРЭНДУЛАМ

47,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, хүүхдийн их эмч

“Бүгд Очир” эмнэлгийн эрхлэгч

81

14

Эрдэнийн
ГҮРАРАНЗ

50,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, физикч, бизнесийн удирдлага

Анод банкны ТУЗ-ийн дарга

 

 

 

 

 

 

 

 


ӨВӨРХАНГАЙ АЙМАГ
АРАВДУГААР ТОЙРОГ


82

1

Данзангийн
ЛҮНДЭЭЖАНЦАН

51,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, хуульч

УИХ-ын гишүүн, УИХ-ын дарга

83

2

Янгугийн
СОДБААТАР

34,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, физикч, инженер

Үйлдвэр худалдааны дэд сайд

84

3

Содномын
ЧИНЗОРИГ

44,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, эдийн засагч, эрх зүйч

Нийгмийн хамгаалал, хөдөлмөрийн дэд сайд

85

4

Ганхуягийн
ШИЙЛЭГДАМБА

33,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, орчуулагч-аялал жуучлал зохион байгуулагч

Байгаль орчны сайд

86

5

Рагчаагийн
БАДАМДАМДИН

50,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, физикч, физикийн багш

УИХ-ын гишүүн

87

6

Гаваагийн
БАТХҮҮ

48,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, инженер эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

88

7

Дашзэвэгийн
ЗОРИГТ

49,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, инженер эдийн засагч

“Монгол Шуудан” банкны ТУЗ-ийн дарга

89

8

Зандаахүүгийн
ЭНХБОЛД

42,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, инженер, эрх зүйч

УИХ-ын гишүүн

90

9

Раднаабазарын
ЭРДЭНЭ

48,
эр

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд, зоотехникч, малын их эмч

МоААА хоршоодын холбооны ерөнхийлөгч

91

10

Содномын
БЭХБАТ

48,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, эдийн засагч

“Хас Лизинг”ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга

92

11

Самданшаравын
ДОРЖДУЛАМ

50,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, инженер, технологич

“Хүнлэг ёс холбоо” ТББ-ын дарга

 

 

 

 

 

 

 

 


ӨМНӨГОВЬ АЙМАГ
АРВАННЭГДҮГЭЭР ТОЙРОГ


93

1

Хоохорын
БАДАМСҮРЭН

53,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, уулын инженер

МАХН-ын Бага хурлын гишүүн

94

2

Цэрэндашийн
ОЮУНБААТАР

52,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, хуульч, эдийн засагч

“Говийн хөгжил” ТББ-ын захирал

95

3

Цэвэлмаагийн
БАЯРСАЙХАН

46,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, эдийн засагч, статистикч

УИХ-ын гишүүн

96

4

Дашдэмбэрэлийн
БАТ-ЭРДЭНЭ

45,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, философич

УИХ-ын гишүүн

97

5

Цагаанхүүгийн
БАТЧИМЭГ

48,
эм

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд, барилгын инженер

МНН-ын Бага хурлын гишүүн

98

6

Балжиннямын
МАГСАР

41,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, малын их эмч

Мал эмнэлгийн эмийн сорилын баталгаажуулалтын улсын лабораторийн захирал

99

7

Түвдэндоржийн
ТҮВШИНЖАРГАЛ

45,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, хуульч

“МТТУ” ХХК-ийн захирал

100

8

Банзрагчийн
ЦЭДЭНСАМБА

55,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, барилгын инженер

“Говь гурван сайхан” ХХК-ийн ерөнхий захирал

101

9

Лувсангийн
ЭНХБОЛД

37,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, нягтлан бодогч, эдийн засагч

“Ди Энд Эл” группын ерөнхий захирал

102


10



Жанцангийн
АВАРЗЭД


58,
эр


Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч


Нам бус


Дээд, эм зүйч


“Мөнх гал мандаг” ТББ-ын гүйцэтгэх захирал









 

УВС АЙМАГ
АРВАНТАВДУГААР ТОЙРОГ


133

1

Цэндийн
НЯМДОРЖ

52,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, хуульч

УИХ-ын гишүүн

134

2

Чимэдийн
ХҮРЭЛБААТАР

40,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, эдийн засагч

Түлш эрчим хүчний сайд

135

3

Баттогтохын
ЧОЙЖИЛСҮРЭН

38,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, автоматикч, телемеханикч

МАХН-ын Бага хурлын гишүүн

136

4

Чангаагийн
БЯМБАА

44,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, инженер, банк санхүүч, эдийн засагч

Увс аймгийн АН-ын дарга

137

5

Дамбийн
ДОРЛИГЖАВ

49,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, хуульч

Ардчилсан намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга

138

6

Лхамсүрэнгийн
ДҮГЭРЖАВ

49,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, инженер

“Төгрөг нуурын энержи” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал

139

7

Налайн
ТӨМӨРБААТАР

46,
эр

МОНАРХН

МОНАРХН

Дээд, эдийн засагч

МОНАРХН-ын УЗ-ийн гишүүн

 

 

 

 

 

 

 

 


ХОВД АЙМАГ
АРВАНЗУРГААДУГААР ТОЙРОГ


140

1

Сандагийн
БЯМБАЦОГТ

34,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, эдийн засагч, бизнесийн удирдлага

“Нью прогресс” группын ерөнхийлөгч

141

2

Дамдины
ДЭМБЭРЭЛ

67,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, худалдааны эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн, Нийгмийн хамгаалал, хөдөлмөрийн сайд

142

3

Гэндэнжавын
НЯМДАВАА

48,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, багш

Ховд аймгийн Засаг дарга

143

4

Ринчиннямын
АМАРЖАРГАЛ

47,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

144

5

Тогоочийн
ЛХАГВАА

58,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, түүхийн багш

АН-ын ХЕХ-ны гишүүн

145

6

Нямгаравын
ХҮРЭЛСҮХ

35,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, удирдлагын эдийн засагч

АН-ын ҮЗХ-ны гишүүн

146

7

Тошилын
БАЯРХҮҮ

58,
эр

Иргэний эвсэл

Нам бус

Дээд, инженер эдийн засагч

“Минжит Булган гол” ХХК-ийн ерөнхий захирал

147

8

Тунгаагийн
ХҮДЭРЧУЛУУН

46,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, багш

Ховд аймгийн төвийн техникийн захын захирал

148

9

Лувсангийн
ДАМБА

55,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, нябо эдийн засагч

“МТТ Виа” ХХК-ийн ерөнхий нябо

149

10

Ичинхорлоогийн
ЭРДЭНЭБААТАР

48,
эр

Эх Орон Нам

ЭОН

Дээд, барилгын инженер эдийн засагч

Эх орон намын нарийн бичгийн дарга

150

11

Догсомын
БАТЦОГТ

40,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, усны инженер, банкны санхүүч эдийн засагч

“Ховдын ирээдүйн сан” ТББ-ын тэргүүн

151

12

Лханаагийн
ГАЛБАДРАХ

45,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, санхүүч эдийн засагч

Ховд аймгийн ҮШН-ын хорооны дарга

152

13

Баасанжавын
БАТБОЛД

38,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, хүний их эмч

“Ач” АУДС-ийн УЗ-ийн дарга

153

14

Каснайн
ХАНАГАТ

42,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Ардчилсан нам

Дээд, инженер

“Компендлер” ХХК-ийн захирал

 

ХӨВСГӨЛ АЙМАГ
АРВАНДОЛООДУГААР ТОЙРОГ


154

1

Цэрэнпилийн
ДАВААСҮРЭН

44,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, автоматик цахилгааны инженер, эдийн засагч

МАХН-ын Бага хурлын гишүүн

155

2

Раднаагийн
ХАДБААТАР

37,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, эрх зүйч, гадаад хэлний багш

“Улаанбаатар хэвлэл” ХХК-ийн ерөнхий захирал

156

3

Жадамбын 
ЦОЛМОН

41,
эм

МАХН

МАХН

Дээд, хүний их эмч

Эрүүл мэндийн дэд сайд

157

4

Өлзийсайханы
ЭНХТҮВШИН

50,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, нийгэм судлаач

УИХ-ын гишүүн

158

5

Ламжавын
ГҮНДАЛАЙ

45,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, хүний их эмч

УИХ-ын гишүүн

159

6

Цэдэвдамбын
ОЮУНГЭРЭЛ

42,
эм

Ардчилсан нам

АН

Дээд, эдийн засагч

“Нутгийн шийдэл сан”-гийн тэргүүн

160

7

Ономоогийн
ОТГОНСАЙХАН

35,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, хуульч

АН-ын ҮЗХ-ны гишүүн

161

8

Цэрэнбатын
СЭДВАНЧИГ

44,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, инженер

“Бридж” ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга

162

9

Ренчинсамбуугийн
ОДОНБААТАР

47,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, эдийн засагч

-

163

10

Бадарчийн
ЭРДЭНЭБАТ

49,
эр

Эх Орон Нам

ЭОН

Дээд, геодизийн инженер

УИХ-ын гишүүн

164

11

Сосорбарамын
ХҮРЭЛБААТАР

45,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, хүний их эмч

“Сэтгэшгүй” эмнэлэгийн ерөнхий эмч

165

12

Санжаагийн
БААСАНЖАВ

54,
эр

МОНАРХН

МОНАРХН

Дээд, улс төр судлаач

МОНАРХН-ын дэд дарга

166

13

Багвайн
ГАНСҮХ

47,
эр

МОНАРХН

МОНАРХН

Бүрэн дунд

-

 

 

 

 

 

 

 

 


ХЭНТИЙ АЙМАГ
АРВАННАЙМДУГААР ТОЙРОГ


167

1

Дашжамцын 
АРВИН

49,
эм

МАХН

МАХН

Дээд, түүхч, түүхийн багш

УИХ-ын гишүүн

168

2

Бадмаанямбуугийн
БАТ-ЭРДЭНЭ

44,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, хуульч

УИХ-ын гишүүн

169

3

Наваансамдангийн
ГАНБЯМБА

50,
Эр

МАХН

МАХН

Дээд, түүхч, эдийн засагч

Хүнс, хөдөө аж ахуйн дэд сайд

170

4

Даваадоржийн
ГАНБОЛД

51,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, эдийн засагч

АН-ын ҮЗХ-ны гишүүн

171

5

Батхүүгийн
ГАРАМГАЙБААТАР

51,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, механик инженер

“Монроуд” ХХК-ийн захирал

172

6

Сономцэрэнгийн
МЭНДСАЙХАН

48,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, математикч

“Монголын байгаль орчны үндэсний нийгэмлэг” ТББ-ын ерөнхийлөгч

173

7

Гомбосүрэнгийн
ЯНЖИНЛХАМ

50,
эм

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд, багш

“Дархан оточ” ХХК-ийн захирал

174

8

Сандагдоржийн
ГАНХУЯГ

47,
эр

Иргэний эвсэл

МСДН

Дээд, инженер зохион бүтээгч

“Оюуны боловсрол төв” ТББ-ын захирал

175

9

Дамдины
ЧУЛУУНБИЛЭГ

29,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, аялал жуучлалын удирдлага

“Маснет” ХК-ийн төслийн ерөнхий менежер

176

10

Дамбын
ОДГЭРЭЛ

39,
эр

МУНН

Нам бус

Дээд, зураг хөдөлмөрийн багш, уран зураач

“Монголын төрийн үйл ажиллагааг хянах холбоо”-ны ерөнхийлөгч

177

11

Сандуйн
ЖАРГАЛ

43,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, инженер

Хэнтий аймгийн Засаг дарга

178

12

Жамцын
ЛХАМСҮРЭН

57,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, математик, физикийн багш

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДАРХАН-УУЛ АЙМАГ
АРВАНЕСДҮГЭЭР ТОЙРОГ


17

1

Баагаагийн
БАТТӨМӨР

51,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, инженер механик

МУ-ын Ерөнхий сайдын зөвлөх

180

2

Жамъянхорлоогийн
СҮХБААТАР

33,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, эрх зүйч

“Монгол тэмүүлэл-21” ТББ-ын тэргүүн

181

3

Дамдингийн
ХАЯНХЯРВАА

48,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, барилгын инженер, эдийн засагч

Дархан-Уул аймгийн Засаг дарга

182

4

Лүймэдийн
ГАНСҮХ

45,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, барилгын инженер

УИХ-ын гишүүн

183

5

Дашзэвэгийн
ЭНХТУЯА

43,
эм

Ардчилсан нам

АН

Дээд, нягтлан бодогч

АН-ын ҮЗХ-ны гишүүн

184

6

Шаравдоржийн
ТҮВДЭНДОРЖ

41,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, холбооны инженер, өмгөөлөгч

МоАХ-ны гүйцэтгэх захирал

185

7

Шаравын
ПҮРЭВСҮРЭН

51,
эр

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд, хөрс судлаач агрохимич

Монголын мянганы сорилын сан төслийн захирал

186

8

Манжаагийн
ИЧИННОРОВ

38,
эм

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, хуульч эрх зүйч

ИХН-ын дэд дарга

187

9

Баатаржавын
БАТСАЙХАН

40,
эр

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, соёл урлаг судлаач

ИХН-ын ХМОНХ албаны дарга

188

10

Цэдэвийн
МӨНХЖАРГАЛ

44,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, инженер металлургич

Дарханы төмөрлөгийн үйлдвэрийн хэлтсийн дарга

189

11

Батаагийн
ЦЭРЭНБАЛЖИР

50,
эр

Эх Орон Нам

ЭОН

Дээд, инженер

УИХ-ын гишүүн

190

12

Даваасүрэнгийн
ТҮМЭНЖАРГАЛ

49,
эр

БНН

БНН

Дээд, биологич-микробиологич

МУИС-ийн БФ-ийн профессор

191

13

Мишигийн
СОНОМПИЛ

43,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, ерөнхий цэргийн командын хуягт машины ашиглалтын инженер

УИХ-ын гишүүн

192

14

Равдангийн
ТӨМӨРБААТАР

54,
эр

МОНАРХН

МОНАРХН

Тусгай дунд, ХАА-н механик

Сэлэнгэ аймгийн МОНАРХН-ын дарга

193

15

Батхүүгийн
БАТМӨНХ

34,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, санхүү эдийн засагч

“Шарын гол” ХК-ийн ерөнхийлөгч

194

16

Чүлтэмийн
ЧУЛУУНЦЭЦЭГ

49,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, химич технологич инженер

Удирдлагын академид багш

195

17

Бадарчийн 
БОЛДБААТАР

44,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, цэргийн радио холбооны инженер

“Миний Монголын газар шороо” 
ТББ-ын захирал

196

18

Гомбосүрэнгийн
АРСЛАН

49,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, эдийн засагч, тоо-цооны инженер, сэтгүүлч

“Лха” телевизийн сэтгүүлч

 

 

 

 

 

 

 

 


ОРХОН АЙМАГ
ХОРЬДУГААР ТОЙРОГ


197

1

Дорждамбын
ДАМБА-ОЧИР

45,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, инженер

“Очир төв” ХХК-ийн захирал

198

2

Гаадангийн
ШАРХҮҮ

55,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, инженер

Орхон аймгийн Засаг дарга

199

3

Дүрзээгийн
ОДХҮҮ

47,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, уулын инженер, геофизикч

УИХ-ын гишүүн

200

4

Даваасамбуугийн
ОЮУНЦЭЦЭГ

32,
эм

Ардчилсан нам

АН

Дээд, нягтлан бодогч

“KGM сервис” ХХК-ийн ерөнхий захирал

201

5

Лосолын
БЯМБАЖАРГАЛ

44,
эр

Иргэний эвсэл

МСДН

Дээд, физикч, философич

МСДН-ын ерөнхий нарийн бичгийн дарга

202

6

Жамцын
ЦОГТГЭРЭЛ

44,
эр

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, байгаль экологи, цаг уурч

Дархан хотын Лха телевизийн  хуулийн зөвлөх

203

7

Баттөмөрийн
БАТЗУЛ

29,
эм

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд,

“Мишээл Охин” ХХК-ийн захирал

204

8

Тогоогийн 
ЦОГ

49,
эр

БНН

БНН

Дээд, ГХ-ны эдийн засагч

БНН-ын УТЗ-ийн гишүүн

205

9

Баавгайн
НАСАНБАЯР

30,
эм

ҮШН

ҮШН

Дээд, СӨНХ сурган сэтгэл судлал

Орхон аймгийн ҮШН-ын дэд дарга

206

10

Түмэнбаярын
АЛТАНХУЯГ

60,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, барилгын инженер

Орхон аймгийн ҮШН-ын салбарын дарга

207

11

Дон-Очирын
ДОНДОВСАМБУУ

49, 
эр

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

ХХН

Дээд, инженер

-

208

12

Сандуйжавын
ЭНХБАТ

48,
эр

МОНАРХН

МОНАРХН

Дээд, найруулагч

Чөлөөт уран бүтээлч

209

13

Данзанбалжирын
ЭНХТАЙВАН

51,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

АН

Дээд, урлаг судлаач, багш

Тээвэр хөгжлийн банкны ТУЗ-ын дарга

210

14

Данжаадын
ЭНХМАНДАХ

42,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

АН

Дээд, хүний их эмч

“Эрдэнэт төгөл” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХАН-УУЛ, БАГАНУУР, БАГАХАНГАЙ ДҮҮРЭГ
ХОРИННЭГДҮГЭЭР ТОЙРОГ


211

1

Долоонжингийн 
ИДЭВХТЭН

55,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, инженер механик

УИХ-ын гишүүн, УИХ-ын дэд дарга

212

2

Дэлэгийн
ЗАГДЖАВ

44,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, хуульч

ХУД-ийн Засаг дарга

213

3

Лувсанвандангийн
БОЛД

47,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, ҮЭ-ийн ажилтан

АН-ын ҮЗХ-ны гишүүн

214

4

Дондогдоржийн
ЭРДЭНЭБАТ

49,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, инженер

Багануур дүүргийн Засаг дарга

215

5

Эрдэнэчулууны
ЗОРИГТ

40,
эр

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд, улс төр судлаач

“УБ-Синема” ХХК-ийн дэд захирал

216

6

Нямаагийн
ДАВАА

50,
эр

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, цэргийн артиллер ашиглалтын инженер

Анод банкны ерөнхийлөгч

217

7

Цэцгээгийн
БОЛОРМАА

40,
эм

МУНН

МУНН

Тусгай дунд, мебель чимэглэгч

УБ АОСС оёдлын үйлдвэрт зохион байгуулагч

218

8

Цэндийн
ЭНХБАЯР

33,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, урлаг судлаач, багш

“Сэргэн мандалт соёл урлаг, түүх суд-лалын товчоо” ТББ-ын тасгийн эрхлэгч

219

9

Нанзадын
ЧУЛУУНБААТАР

46,
эр

Эх Орон Нам

ЭОН

Дээд, банк зээлийн эдийн засагч

“БСМ” дээд сургуулийн захирал

220

10

Очирбатын
ЭРДЭНЭБУЛГАН

29,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, санхүүгийн менежер

“Энхийн төлөө үйлчлэхүй” ТББ-ын гүйцэтгэх захирал

221

11

Ядмаагийн
БАТЦЭЦЭГ

51,
эм

ҮШН

ҮШН

Дээд, санхүү, эдийн засагч

“Атимос” ХХК-ийн ерөнхий захирал

222

12

Дорлигжавын
БААСАН

53,
эм

МОНАРХН

МОНАРХН

Дээд, бурхан шашны дээд боловсрол, улс төр судлаач

Чойжин лам сүмийн тэргүүн

223

13

Жүрмэдийн
ЗАНАА

58,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, орос хэлний багш

“Иргэдийн Алъянс” төвийн захирал

224

14

Пэрэнлэйн
БОЛД

46,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, ерөнхий цэргийн команд

-

 

 

 

 

 

 

 

 


БАЯНЗҮРХ, НАЛАЙХ ДҮҮРЭГ
ХОРИНХОЁРДУГААР ТОЙРОГ


225

1

Цогтын
БАТБАЯР

45,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, улс төр судлаач

МАХН-ын Бага хурлын гишүүн

226

2

Төгсжаргалын
ГАНДИ

48,
эм

МАХН

МАХН

Дээд, сэтгүүлч

УИХ-ын гишүүн

227

3

Тогмидын
ГАНТӨМӨР

49,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, хүний их эмч

Засгийн газрын төлөөлөгч

228

4

Ядамжавын
АЮУШЖАВ

54,
эм

МАХН

МАХН

Дээд, эдийн засагч ня-бо

МАХН-ын  Хяналтын ерөнхий хорооны гишүүн

229

5

Даваажавын 
ГАНХУЯГ

45,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, хими технологийн инженер, эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

230

6

Бүдээгийн 
МӨНХТУЯА

52,
эм

Ардчилсан нам

АН

Дээд, дулааны инженер

УИХ-ын гишүүн

231

7

Ишбадамын
НАРАНТУЯА

45,
эм

Ардчилсан нам

АН

Дээд, эрх зүйч

“Хан-Талст” ХХК-ийн хуулийн зөвлөх

232

8

Чимэдийн
САЙХАНБИЛЭГ

39,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, түүхийн багш, эрх зүйч

АН-ын ҮЗХ-ны гишүүн

233

9

Даваагийн
БАСАНДОРЖ

48,
эр

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд, ус хангамжийн инженер

ШУТИС-ийн тэргүүлэх профессор

234

10

Жалбасүрэнгийн
БАТЗАНДАН

34,
эр

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, хуульч

ИХН-ын дарга

235

11

Ухнайн
БУРМАА

40,
эм

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, геодези зураг зүйч

ИХН-ын Бага хурлын гишүүн

236

12

Өлзийбаярын
МЭНДСАЙХАН

41,
эр

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, математикч

ИХН-ын БЗД-ийн хорооны дарга

237

13

Чимэдийн
БАЗАР

43,
эм

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, сэтгүүлч

ИЗН-ын УИХ дахь зөвлөх

238

14

Ганхуягийн
БЯМБАТУЛГА

28,
эр

МУНН

Нам бус

Бүрэн дунд

“Даяар Монгол” ТТБ-ын зөвлөх

239

15

Булчулууны
ЭНХБАЯР

41,
эм

МУНН

Нам бус

Дээд, нягтлан бодогч

“Ногоон бүрд” ХХК-ийн ерөнхий нягтлан бодогч

240

16

Батдэлгэрийн
БАТБОЛД

44,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, эрх зүйч

МУНН-ын ерөнхий нарийн бичгийн дарга

241

17

Батмөнхийн
ГАНБАТ

33,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, ня-бо эдийн засагч

“Мика” ХХК-ийн менежер, нягтлан бодогч

242

18

Сайнбуянгийн
ОТГОНБАЯР

47,
эр

Эх Орон Нам

ЭОН

Дээд, хэвлэлийн инженер

УИХ-ын гишүүн

243

19

Цэндийн
ГАНХУЯГ

49,
эр

БНН

БНН

Дээд, инженер

АМГТ-ны ХЭГ-ын нэгдүгээр орлогч

244

20

Гончигжавын
ГАНБОЛД

38,
эр

БНН

БНН

Дээд, интерьер-дизайнер

БЗД-ийн БНН-ын дарга

245

21

Бямбажавын
ПҮРЭВЖАРГАЛ

29,
эр

БНН

БНН

Дээд, эрх зүйч

“Ханабуса сама” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал

246

22

Жамъяндоржийн
БАТХУЯГ

46,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, төлөвлөлт, эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн, БХ-ын сайд

247

23

Балчиндоржийн
ОТГОНЦЭЦЭГ

30,
эм

ҮШН

ҮШН

Дээд, багш

“Сансари” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал

248

24

Дамдинсүрэнгийн
ЧУЛУУНБАТ

48,
эр

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам

ЭЧХН

Дээд, малын их эмч, эрх зүйч

Монголын хүний хөгжлийн бодлого судлалын хүрээлэнгийн тэргүүн

249

25

Лхүнбэнгийн
ЭРДЭНЭТУУЛ

41,
эм

МОНАРХН

МОНАРХН

Дээд, социологич

“Мон медиа” агентлагийн захирал

250

26

Дулмаагийн
ЦОЛМОН

52,
эр

МОНАРХН

МОНАРХН

Тусгай дунд, холбооны техникч

-

251

27

Зоригийн 
АЛТАЙ

50,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, сэтгүүлч

Монголын телевизүүдийн холбооны ерөнхийлөгч

252

28

Далхжавын
ОТГОНБАТ

34,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, багш орчуулагч

“Монголын хүний эрхийн боловсролын үндэсний төв”-ийн тэргүүн

253

29

Гэлэгийн 
БААСАН

49,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, багш

МАЧХ ТББ-ын тэргүүн

254

30

Доржготовын
ГАНТӨР

53,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, дулааны инженер автоматик

ТЭЦ-4, механик цехийн дарга

255

31

Гансүхийн
ЦЭРЭНЧУНТ

31,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, хүний их эмч

“Бест-ЭМА” эмнэлгийн ерөнхий зөвлөх эмч

256

32

Ноосгойн
ОЮУНЦЭЦЭГ

51,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, хүний их эмч

-

257

33

Мэндбаярын
БАЯРБАТ

37,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

АН

Дээд, эдийн засагч

“Оюуны сэтгэхүй” төвийн ерөнхийлөгч

258

34

Намхайн
АМАРБАЯСГАЛАН

44,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, инженер

“Эгэл борчуудын засаглал” ТББ-ын тэргүүн

 

 

 

 

 

 

 

 


СҮХБААТАР ДҮҮРЭГ
ХОРИНГУРАВДУГААР ТОЙРОГ


259

1

Санжаагийн
БАЯР

52,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, хуульч

МУ-ын Ерөнхий сайд, МАХН-ын дарга

260

2

Сүхбааатарын
БАТБОЛД

45,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

261

3

Мишигдоржийн
ЧИМГЭЭ

46,
эм

МАХН

МАХН

Дээд, хүний их эмч

СБД-ийн АСЭХ-ны тэргүүн

262

4

Дашжамцын
БАТТУЛГА

47,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, инженер эдийн засагч

УБЦТС ХК-ийн гүйцэтгэх захирал

263

5

Лувсаннямын
ГАНТӨМӨР

35,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, инженер

УИХ-ын гишүүн

264

6

Даваагийн
НЯМХҮҮ

42,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, технологи инженер

“Улаанбаатар менежмент” ХХК-ийн УЗ-ийн дарга

265

7

Баастын
СҮХЭЭ

52,
эр

Иргэний эвсэл

МСДН

Дээд, арга зүйч, зохион байгуулагч

Монгол европын холбооны төвийн гүйцэтгэх захирал

266

8

Хоовзойн
МААМ

58,
эр

Иргэний эвсэл

МСДН

Дээд, багш

Үндэсний хөгжлийн хүрээлэнгийн секторын эрхлэгч

267

9

Чимиддоржийн
ЧИМИДСҮРЭН

32,
эр

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, эдийн засагч

ИХН-ын ХЭГ-ын дарга

268

10

Бундангийн 
БОЛДСАЙХАН

45,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, хүний их эмч

Клиникийн 3 дугаар эмнэлгийн мэс заслын их эмч

269

11

Сунровын
СҮХЭЭ

62,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, биеийн тамирын багш

“Монгол газар” ХХК-ийн биеийн тамирын багш

270

12

Дүүрэнгийн
БАДАРЧ

55,
эр

МУНН

Нам бус

Дээд, инженер

Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч

271

13

Хадбаатарын
БАТЯЛАЛТ

32,
эр

МУНН

Нам бус

Дээд, хуульч, эрх зүйч

“МСЖ” ХХК-ийн захирал

272

14

Дагвадоржийн
УЛАМБАЯР

37,
эр

Эх Орон Нам

ЭОН

Дээд, ня-бо эдийн засагч

ЭОН-ын намын байгуулалтын хэлтсийн дарга

273

15

Балжиннямын
БОЛОРМАА

44,
эм

БНН

БНН

Дээд, хөргөлтийн инженер

“Шинки Репей” ХХК-ийн захирал

274

16

Мэндсайханы
ЭНХСАЙХАН

53,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

275

17

Цүлтэмийн
МӨНХЖИН

55,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, зураач

МУЭ-ийн хорооны уран бүтээлч

276

18

Дэлэгийн
ХҮРЭЛСҮХ

 

эр

МОНАРХН

МОНАРХН

Дээд, сантехникийн механик, эрх зүйч

МОНАРХН-ийн менежер

277

19

Баатаржавын
ЛХАГВАЖАВ

39,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, инженер

Урбанек ХХК-ийн захирал

278

20

Халтарын
ОЮУНЦЭЦЭГ

47,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, концертмейстр

-

279

21

Очирбатын
ЗАЯА

52,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, зоотехникч, таваар судлаач

“Алтан шагай пүүс” ХХК-ийн захирал

280

22

Очирбатын
СЭЛЭНГЭ

50,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, улс төр судлаач

СБД-ийн 10 дугаар хороо “Гээгээ-9” СӨХ-ны захирал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИНГЭЛТЭЙ ДҮҮРЭГ
ХОРИНДӨРӨВДҮГЭЭР ТОЙРОГ


281

1

Лувсангийн
ОДОНЧИМЭД

66,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, хүний их эмч

УИХ-ын гишүүн

282

2

Дагвадоржийн
ОЧИРБАТ

40,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, хүний их эмч

ЧД-ийн Засаг дарга

283

3

Цэндийн
СҮХБААТАР

55,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, санхүү эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

284

4

Гарьдхүүгийн
БАЯРСАЙХАН

37,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, хүний их эмч

“Мон-Экологи” зөвлөлийн тэргүүн

285

5

Раднаагийн
БУРМАА

50,
эм

Ардчилсан нам

АН

Дээд, радио электроникийн инженер

“Нийгмийн дэвшил, эмэгтэйчүүд хөдөлгөөн”ий тэргүүн

286

6

Цахиагийн
ЭЛБЭГДОРЖ

45,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, цэргийн сэтгүүлч

Ардчилсан Намын дарга

287

7

Цэрэнгийн 
МОНГОЛ

51,
эр

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд, хуульч

МӨХ-ны өмгөөлөгч

288

8

Гантөмөрийн
УЯНГА

33,
эм

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд, сэтгүүлч

“Улс төрийн сонин”-ы эрхлэгч

289

9

Энхээгийн
БАТБАЯР

36,
эр

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, хуульч

“Зөв” хуулийн товчооны зөвлөх

290

10

Цэрэндоржийн
ГАНХУЯГ

42,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, физикийн багш

ХХАА-н сайд

291

11

Дамдинсүрэнгийн
ГАНСҮРЭН

32,
эр

МУНН

Нам бус

Дээд, багш

Хөх монгол бүлгэмийн ахлагч

292

12

Тангадын
МАНДИР

57,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, түүхч

МУНН-ын УТЕЗ-ийн гишүүн

293

13

Намсрайн
НАГААНБУУ

57,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, түүхч

ИЗИС-ийн багш

294

14

Чулуунбаатарын
ҮРЖИНБАДАМ

52,
эм

Эх Орон Нам

ЭОН

Дээд, найруулагч

“Хөвсгөл усан зам” ХК-ийн гүйцэтгэх захирал

295

15

Лувсанжамцын
ЧУЛУУНБАт

55,
эр

БНН

БНН

Дээд, инженер, механик

ХААИС-ийн тэнхимийн эрхлэгч

296

16

Пүрэвийн 
АЛТАНТҮЛХҮҮР

49,
эм

БНН

Нам бус

Дээд, орос хэлний багш

Эрдэнэт үйлдвэрийн боловсон хүчин

297

17

Жамсрангийн
ЧИНБАТ

48,
эр

БНН

БНН

Дээд, ургамал судлаач, биологийн багш

72 дугаар сургуулийн захирал

298

18

Баянжаргалын
ЦОГТГЭРЭЛ

42,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, менежер, эдийн засагч, эрх зүйч

ҮШН-ын ерөнхий нарийн бичгийн дарга

299

19

Баттогтохын
ЭНХТҮВШИН

48,
эр

МОНАРХН

МОНАРХН

Дээд, хуульч

МОНАРХН-ын зөвлөх

300

20

Пэрэнлэйн
ТҮВШИНЗАЯА

32,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, физикч, инженер

“Дөрвөн байршилт суурь” ХХК-ийн менежер

301

21

Шагдарсүрэнгийн
ГАНБАТ

39,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, хүний их эмч, программын инженер

ЭМХҮТ-ийн мэргэжилтэн

302

22

Жамсрангийн
ДОРЖ

54,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, хүний их эмч, эрх зүйч

МӨХ-нд өмгөөлөгч

 

БАЯНГОЛ ДҮҮРЭГ
ХОРИНТАВДУГААР ТОЙРОГ


303

1

Надмидын
БАЯРТСАЙХАН

46,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, эдийн засагч

УИХ-ын гишүүн

304

2

Нордовын
БОЛОРМАА

46,
эм

МАХН

МАХН

Дээд, нийгмийн ажилтан

БСШУ-ны сайд

305

3

Цэндийн
МӨНХ-ОРГИЛ

44,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, эрх зүйч

УИХ-ын гишүүн, Хууль зүй, дотоод хэргийн сайд

306

4

Пүрэвдоржийн
ЦОГТБААТАР

48,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, цэргийн химич

БГД-ийн Засаг дарга

307

5

Батын
БАТБААТАР

35,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, бизнесийн удирдлага, эрх зүйч

УИХ-ын гишүүн

308

6

Хишигдэмбэрэлийн
ТЭМҮҮЖИН

37,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, хуульч

АН-ын нарийн бичгийн дарга

309

7

Салдангийн
ОДОНТУЯА

44,
эм

Ардчилсан нам

АН

Дээд, эдийн засагч

“Иргэн та баялаг сан” ТББ-ын тэргүүн

310

8

Содномзундуйн
ЭРДЭНЭ

45,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, ерөнхий цэргийн команд, хуульч

АН-ын ҮЗХ-ны гишүүн, нийслэлийн АН-ын дарга

311

9

Дангаасүрэнгийн
ЭНХБАТ

49,
эр

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд, инженер

МНН-ын дарга

312

10

Чулуунбаатарын
ЭНХЗАЯА

36,
эм

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд, гадаад харилцаа, эдийн засагч

МНН-ын УЗ-ийн гишүүн

313

11

Лодойсамбуугийн
САНЖААСҮРЭН

61,
эр

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд, хуульч

МНН-ын УЗ-ийн гишүүн

314

12

Санжжавын
АМАРСАЙХАН

38,
эр

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, эдийн засагч

“Номадс” ХХК-ийн менежер

315

13

Гэндэндарамын
ГАНХҮҮ

42,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, инженер, дизайнер

“Гранд хаан” ХХК-ийн захирал

316

14

Балжиннямын
ДӨЛБАДРАХ

51,
эр

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, мал зүйч, түүх газар зүй нийгэм судлаач

“Солонго” төслийн удирдагч

317

15

Лувсандэндэвийн
САЙНБАЯР

44,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, биеийн тамирын багш

“Аянгат луу” ХХК-ийн захирал

318

16

Лувсан-Очирын
ЖАРГАЛСАЙХАН

56,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, холбооны инженер

МУНН-ын ТГ-ын дарга

319

17

Борисын
САРАНЦЭЦЭГ

45,
эм

МУНН

Нам бус

Дээд, инженер, нийгэм сэтгэл зүй судлаач

“Иргэний боловсрол хүний эрхийн төлөө сан”-ийн тэргүүн

320

18

Чимэдийн
ОНОН

32,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, инженер

МУНН-ын УТЕЗ-ийн гишүүн

321

19

Базаррагчаагийн
ЗОРИГОО

34,
эр

БНН

БНН

Дээд,

БНН-ын УТЗ-ийн гишүүн

322

20

Пунцагийн
АЮУРЗАНА

50,
эр

БНН

БНН

Дээд,

БНН-ын УТЗ-ийн гишүүн

323

21

Тогтохбаярын
ЛЭГЖМАА

50,
эм

БНН

БНН

Дээд, ня-бо эдийн засагч

“Чингэлтэй хайрхан” ХХК-ийн ерөнхий захирал

324

22

Намдагийн
БАТЦЭРЭГ

49,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, инженер металлург

МУ-ын Сангийн дэд сайд

325

23

Алтанхуягийн
ОТГОНБОЛД

44,
эр

ҮШН

ҮШН

Дээд, хүний их эмч

ЭМЯ-ны сайдын зөвлөх

326

24

Маамын
ГАНЗОРИГ

44,
эр

МОНАРХН

МОНАРХН

Дээд, багш

МОНАРХН-ын дэд дарга

327

25

Шоовдорын
ТӨМӨРСҮХ

45,
эр

Эрх чөлөөг хэрэгжүүлэгч нам

ЭЧХН

Дээд, малын их эмч

SKH захирал, ЭЧХН-ын дарга

328

26

Түмэнжаргалын
МЭНДСАЙХАН

43,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, хуульч эрх зүйч, эдийн засагч

МУИС-ийн ОУЭЗ-ийн тэнхимийн эрхлэгч

329

27

Бадрахын
БАТБОЛД

45,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, архитекторч

Монголын хот байгуулалтын хүрээлэнгийн ерөнхий захирал

330

28

Нацагдоржийн
ЦЭНДМАА

35, 
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

 

Дээд, сурган сэтгэл судлаач

“Монгол тэмүүлэл, Сайхан монгол” ТББ-ын гүйцэтгэх захирал

331

29

Дамбын
ТУЯА

45,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, хүүхдийн их эмч

ХЗХ-ны ХЭАХ-ны тэргүүн

332

30

Цүлтэмийн
ЭНХЖИН

55,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, уран зураач

Монголын урчуудын эвлэлийн хорооны дарга

333

31

Жамбалдоржийн
ЭРДЭНЭЧИМЭГ

49,
эм

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, газар зүйч, улс төр судлаач

МЭХ-ны ерөнхийлөгч, хэвлэлийн эрхлэгч

 

СОНГИНОХАЙРХАН ДҮҮРЭГ 

ХОРИН ЗУРГААДУГААР ТОЙРОГ

334

1

Лхүндэвийн
НАЙДАН

46,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, санхүүч эдийн засагч

СХД-ийн Засаг дарга

335

2

Дэндэвийн
ТЭРБИШДАГВА

53,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, инженер технологич

УИХ-ын гишүүн

336

3

Батбаярын
УНДАРМАА

44,
эм

МАХН

МАХН

Дээд, инженер эдийн засагч

НИТХ-ын Тэргүүлэгч, “Гэр бүл, хөгжил” ТББ-ын тэргүүн

337

4

Цэрэнхүүгийн
ШАРАВДОРЖ

54,
эр

МАХН

МАХН

Дээд, хуульч

УИХ-ын гишүүн

338

5

Норовын
АЛТАНХУЯГ

50,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, физикч, биофизикч

АН-ын бодлогын зөвлөлийн дарга

339

6

Даваагийн
КЁКҮШЮЗАН 
БАТБАЯР

35,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, багш дасгалжуулагч

“Кёкүшю групп”-ын ерөнхийлөгч

340

7

Ломбын
ЭРХЭМБАЯР

46,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, мал зүйч

“Агро дэвшил” ТББ-ын тэргүүн

341

8

Гүржавын
ЭНХТАЙВАН

50,
эр

Ардчилсан нам

АН

Дээд, эрх зүйч, улс төр судлаач

АН-ын ҮЗХ-ны гишүүн

342

9

Дарьсүрэнгийн
ДАРЬ СҮХБААТАР

46,
эр

Иргэний эвсэл

МНН

Дээд, физик математикийн багш

Нүүдлийн соёл иргэншил Академийн тэргүүлэгч

343

10

Адъяагийн
ГАНБААТАР

49,
эр

Иргэний эвсэл

МСДН

Дээд,

МСДН-ын дарга

344

11

Отгонжаргалын
МАГНАЙ

26,
эр

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, банкны санхүүч, эрх зүйч

ИХН-ын дэд дарга

345

12

Бямбаагийн
ХОСБАЯР

45,
эр

Иргэний эвсэл

ИХН

Дээд, инженер

“Зохиомж” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал

346

13

Санжаасүрэнгийн
ОЮУН

44,
эм

Иргэний Зориг Нам

ИЗН

Дээд, геохимич

УИХ-ын гишүүн, Гадаад хэргийн сайд, ИЗН-ын дарга

347

14

Жамъянсүрэнгийн
НЯМ

30,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, бизнесийн удирдлага

“Ундарга принт” ХХК-ийн захирал

348

15

Лхамсүрэнгийн
ХАТАНБААТАР

39,
эр

МУНН

МУНН

Дээд, инженер, эрх зүйч

МУНН-ын нарийн бичгийн дарга

349

16

Лхагважавын
АЛТАНЧИМЭГ

41,
эм

Монголын Либерал Нам

МЛН

Дээд, нийгэм
улс төр судлалын багш

УБЭО дээд сургуулийн багш

350

17

Базарсадын
ЖАРГАЛСАЙХАН

49,
эр

БНН

БНН

Дээд, физикч

УИХ-ын гишүүн, БНН-ын дарга

351

18

Жалан-Аажавын
БАТБААТАР

49,
эр

БНН

БНН

Дээд, эрх зүйч

БНН-ын УТЗ-ийн гишүүн

352

19

Сандагийн 
РЭГЗЭДМАА

46,
эм

БНН

БНН

Дээд, технологич

БНН-ын УТЗ-ийн гишүүн

353

20

Хасын
ЭНХТУЯА

46,
эм

ҮШН

ҮШН

Дээд, эдийн засагч

“Монрайс” ХХК-ийн ерөнхий захирал

354

21

Логийн
ЦОГ

56,
эр

МОНАРХН

МОНАРХН

Дээд, хуульч, улс төрч

-

355

22

Доржийн
ЭРДЭНЭБАТ

31,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

Нам бус

Дээд, хөдөлмөрийн эдийн засагч

МҮХАҮТ-ийн гишүүн

356

23

Цэдэнгийн
ОЮУНБААТАР

49,
эр

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

МСДН

Дээд,

МХБИБҮ холбооны ерөнхийлөгч


НЭРИЙН ЖАГСААЛТЫГ НЭГТГЭЖ НИЙТЭД ЗАРЛАХААС ӨМНӨ 
НЭРЭЭ ТАТСАН, БҮРТГЭХЭЭС ТАТГАЛЗСАН  НЭР ДЭВШИГЧИД
2008.06.19



Эцэг /эх/-ийн нэр, өөрийн нар

Аймгийн нэр

Тойргийн дугаар

Намын харъяалал

1

Тэрбишийн
ДОРЖНАМЖИЛ

Архангай аймаг

1 дүгээр тойрог
(нэрээ татсан)

Иргэний Зориг Нам

2

Найдангийн
ЭНХТАЙВАН

Булган аймаг

4 дүгээр тойрог

БНН

3

Цэдэнсодномын
МӨНХДАЛАЙ

Говь-Алтай аймаг

5 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

МОНАРХН

4

Буянжаргалын
УУГАНБАЯР

Дорнод аймаг

7 дугаар тойрог

МОНАРХН

5

Лхагвасүрэнгийн
ДОРЖБАТ

Дундговь аймаг

8 дугаар тойрог 
(нэрээ татсан)

Иргэний эвсэл

6

Наранхүүгийн
ЭРДЭНЭБИЛЭГ

Дундговь аймаг

8 дугаар тойрог 
(нэрээ татсан)

МОНАРХН

7

Цэнд-Аюушийн
БЯМБАДОРЖ

Сэлэнгэ аймаг

13 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

МОНАРХН

8

Рэнцэндоржийн
ЛХАГВАДУЛАМ

Төв аймаг

14 дүгээр тойрог
(нэрээ татсан)

Иргэний Зориг Нам

9

Дэлэгийн
ХҮРЭЛСҮХ

Увс аймаг

15 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

МОНАРХН

10

Чимэдцэрэнгийн
ЛХАГВАЖАВ

Ховд аймаг

16 дугаар тойрог
 (нэрээ татсан)

Эх орон нам

11

Дамбийбалжирын
ЭНХЗАЯА

Хэнтий аймаг

18 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

Иргэний эвсэл

12

Мишигдоржийн
БААТАРЧУЛУУН

Хэнтий аймаг

18 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

МОНАРХН

13

Төгсмаагийн
БААТАР

Хэнтий аймаг

18 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

МОНАРХН

14

Намсрайн
МӨНХДАШ

Дархан-Уул аймаг

19 дүгээр тойрог
(нэрээ татсан)

Ардчилсан Нам

15

Лхагвадоржийн
ОРХОНТУУЛ

Дархан-Уул аймаг

19 дүгээр тойрог
(нэрээ татсан)

МОНАРХН

16

Хүрэлбаатарын
ЗОЛБАЯР

Хан-Уул дүүрэг

21 дүгээр тойрог
(нэрээ татсан)

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

17

Гонгоржавын
ГАНБАТ

Хан-Уул дүүрэг

21 дүгээр тойрог
(нэрээ татсан)

Иргэний Зориг Нам

18

Бямбажавын
БУЯНБАДРАХ

Баянзүрх дүүрэг

22 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

19

Бадарчийн 
ХҮРЭЛБААТАР

Баянзүрх дүүрэг

22 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

20

Монголбаярын
МӨНХНАРАН

Баянзүрх дүүрэг

22 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

21

Чилхаажавын
ЭНХ-АМГАЛАН

Баянзүрх дүүрэг

22 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

22

Самдангийн
БАТБОЛД

Баянзүрх дүүрэг

22 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

МОНАРХН

23

Ваашаагийн
БААТАРХҮҮ

Баянзүрх дүүрэг

22 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

БНН

24

Ламхүүгийн
НАРАНЧИМЭГ

Сүхбаатар дүүрэг

23 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

БНН

25

Чойжилын
ОРГИЛСАЙХАН

Сүхбаатар дүүрэг

23 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

БНН

26

Чүлтэмсүрэнгийн
АДЪЯАХҮҮ

Сүхбаатар дүүрэг

23 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

27

Ламжавын
УНДРАХ

Сүхбаатар дүүрэг

23 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

28

Пүрэвдоржийн
ӨЛЗИЙБАЯР

Сүхбаатар дүүрэг

23 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

29

Цэрэндоржийн
ПҮРЭВЖИЙ

Сүхбаатар дүүрэг

23 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

МОНАРХН

30

Ганбаатарын
БААСАНЖАВ

Чингэлтэй дүүрэг

24 дүгээр тойрог
(нэрээ татсан)

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

31

Хишигтийн
МӨНГӨННАВЧ

Чингэлтэй дүүрэг

24 дүгээр тойрог
(нэрээ татсан)

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

32

Пунсалын
ЦОГТБААТАР

Баянгол дүүрэг

25 дугаар тойрог
(бүртгэлийг хүчингүй болгосон)

Бие даан нэрээ дэвшүүлэгч

33

Даваанямын
ЭНХТУЯА

Баянгол дүүрэг

25 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

34

Ичиймаагийн
БАТЗОЛБОО

Баянгол дүүрэг

25 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

МОНАРХН

35

Жамъяндоржийн 
ЭНХТУЯА

Сонгинохайрхан дүүрэг

26 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

БНН

36

Мягмаржавын
ГЭРЭЛМАА

Сонгинохайрхан дүүрэг

26 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

Хөгжлийн Хөтөлбөр Нам

37

Мижид-Очирын
ГАНБАТ

Сонгинохайрхан дүүрэг

26 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

МОНАРХН

38

Лувсангийн
ПҮРЭВ

Сонгинохайрхан дүүрэг

26 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

МОНАРХН

39

Шаравын
АМГАЛАН

Сонгинохайрхан дүүрэг

26 дугаар тойрог
(нэрээ татсан)

МУНН



СОНГУУЛИЙН ЕРӨНХИЙ ХОРОО

  
  
  
  

Өнөөдөр
Бидэнтэй нэгдэх
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • YouTube
  • SlideShare
  • Санал асуулга

    Манай улсад сонгуулийн ямар тогтолцоо тохиромжтой вэ?




    Copyright © 1992-2012 Сонгуулийн Ерөнхий Хороо. All rights reserved.
    Бүх материал болон вэб сайтын дизайны зохиогчийн эрхийг Сонгуулийн Ерөнхий Хороо эзэмших эрхтэй.